Haber

4. Konya Akıl ve Zeka Oyunları Yarışması Büyük Heyecana Sahne Oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle öğrencilerin akıl ve zeka oyunlarına olan ilgilerini artırmak ve ulusal yarışmada Konya’yı temsil edecek öğrenciler yetiştirmek amacıyla düzenlenen 4. Konya Akıl ve Zeka Oyunları Yarışı il finalleri… turnuvalar.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 31 ilçeyi kapsayan yarışta dereceye giren tüm öğrencileri tebrik etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle 31 ilçede ilk ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı Akıl ve Zeka Oyunlarının dördüncüsü gerçekleştirildi.

31 ilçede okul turnuvalarının ardından ilçe turnuvalarının düzenlendiği yarışma kapsamında ilçe birincisi olan 310 öğrenci, Selçuklu Kongre Merkezi’nde 10 farklı kategoride gerçekleştirilen il finallerinde şampiyon olmak için mücadele etti.

Mangala, Pentago, Q-Bitzz, Equilibrio, Küre; Ortaokullar için düzenlenen Mangala, Pentago, Reversi, Kulami ve Küre olmak üzere 5 farklı oyunda dereceye giren öğrenciler çeşitli ödüller kazandı.

Salon dışında ailelerin ve öğrencilerin büyük heyecan yaşadığı yarışmada her kategoride birinci olan öğrenciler teleskopu, ikinci olan robot eğitim setini, üçüncü olan kodlama tabanlı eğitici robotu, dördüncüsü ise akıl ve zeka oyunu setini kazandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, geleceğin teminatı olan gençlerin kendilerini her zaman gururlandırdıklarını belirterek, 31 ilçeyi kapsayan yarışta dereceye giren tüm öğrencileri tebrik etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve öğretmenlere de teşekkür eden Önder Altay, çocukları ve gençleri geleceğe en güçlü şekilde hazırlamak için her türlü çabayı göstermeye devam edeceklerini belirtti.

Öğrencilerin akıl ve zeka oyunlarına olan ilgisini artırmak ve ulusal turnuvalarda Konya’yı temsil edecek öğrenciler yetiştirmek amacıyla düzenlenen yarışta birinci olan öğrenciler, işbirliğiyle Haziran ayında yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda Konya’yı kazanacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) ile birlikte. temsil edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberhanonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu