Haber

6 Levha’nın anlaşma metnini delen kişi konuştu: Kendi isteğimle vurgulamak istedim

Millet İttifakı’nın dün kamuoyuyla paylaştığı ortak sözleşmede İstanbul Sözleşmesi’nin yer almaması dikkat çekti. GÜZEL Parti adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale ise metnin ötesine geçerek “Uluslararası anlaşmalara döneceğiz çünkü İstanbul Sözleşmesi bizi ayakta tutacak” sözlerini kullandı ve büyük alkış aldı.

SAADET PARTİSİNDEN İTİRAZ

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Avukat Bülent Kaya yaptığı değerlendirmede, Özlale’nin cezasının kendi adına dayandığını, bunun ittifakın ortak kararını yansıtmadığını söyledi. Kaya, “Altı partinin üzerinde uzlaştığı metinler yazılı metinlerdir. Herhangi bir partilinin metin dışındaki görüşleri kendisini bağlar. Dolayısıyla Saadet Partisi olarak yaklaşımımız uzlaşma metinleridir. O sözler Ümit Bey’in kendi şahsi görüşüdür.” ,” dedi Kaya.

“METİNİN RUHUNDA ZATEN YAZILI”

Saadet Partisi cephesinden bu çıkışın ardından gözleri çevrilen Özlale, “Metinde İstanbul Sözleşmesi yoktu. Ben metnin dışına çıkıp kendi isteğimle vurgulamak istedim. Zaten ruhta yazılıdır” dedi. İstanbul Sözleşmesi’ne döneceğimiz metnin.Metin dışına çıktığım doğrudur, yüreğimle hareket ettim.Vallahi pişmanım, ben de değilim.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu