Haber

Adana’da polis, şiddet mağduru kadını ve çocuklarını ziyaret etti

Adana’da polis ekipleri, üç çocuğuyla yaşayan şiddet mağduru kadını 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde meskeninde ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Takviyeli Polislik Şubesi grupları, dini nikahlı kocası A.Ü. (32) tarafından şiddete maruz kalan E.G’yi (25) yaşadığı merkez Seyhan ilçesindeki evinde ziyaret etti.

Polisler, E.G. ile sohbet edip, çocukları Berat (8), Bedirhan (6) ve Hira Ü’ye (3) çeşitli armağanlar verdi.

E.G, gazetecilere, 16 yaşındayken A.Ü. ile tanışıp dini nikahla evlendiklerini, geçen süreçte vakit zaman çeşitli mazeretlerle kocasının kendisine ve üç çocuğuna şiddet uyguladığını anlattı.

Kocasının cezaevinde olduğunu belirten E.G, şunları kaydetti:

“Yıllardır eşimin şiddetinden kurtulmaya çalışıyorum. Ayrılmak için ailemin yanına her geldiğimde anneme, babama ve ablama saldırıyordu. Bu nedenle barışmak zorunda kalıyordum. Eşimin ailesinin isteği üzerine İskenderun’a gittik ve yanlarında yaşamaya başladık. Sonrasında annesi beni istemedi ve gitmemi söyledi. O gün evde kavga çıktı ve çocuklarımı alıp ailemin yanına döndüm. Birkaç gün sonra eşim eve geldi ve pencereleri kırdı. Kendimi ve çocuklarımı korumaya çalıştım. Beni dövdükten sonra saçımdan tutup, sürükleyerek beni dama çıkardı. Bana, ‘Ya benimle kalacaksın ya da öleceksin’ dedi. Can havliyle kendimi damdan aşağıya attım ve bacağım kırıldı. Şu anda devletin, ailemin ve komşularımın takviyesiyle artık bu meskende çocuklarımla geçinmeye çalışıyorum. Emniyet Müdürlüğünün dayanağı de ardımda. Allah hepsinden razı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu