Haber

Antalya’da aynı otelde kalan Rus ve Ukraynalı sporculara tekme ve tokat…

ANTALYA’nın Belek ilçesindeki bir otelde kalan Rusya Ligi takımlarından Shinnik Yaroslavl ile Ukrayna ekibi FC Minaj’ın futbolcuları tekme ve tokat kavgaya tutuştu. Çıkan kargaşada bazı oyuncuların kemiklerinin kırıldığı belirtildi.

Antalya Belek’te 13 Şubat’ta aynı otele yerleşen Rusya Ligi ekiplerinden Shinnik Yaroslavl ile Ukrayna ekibi FC Minaj’ın futbolcuları arasında çıkan kavgaya ait görüntüler sosyal medyada yayıldı. Rus futbolcuların otel çalışanlarına yönelik kaba ve korkunç muamelesi nedeniyle kavga çıktığı, Ukraynalı futbolcuların buna tepki göstermesi üzerine tarafların birbirine girdiği iddia edildi. Çıkan arbedede bazı oyuncuların kemiklerinin kırıldığı belirtildi. Otelden ayrılan iki personelin farklı otellere yerleştiği öğrenildi.

Shinnik Yaroslavl takımında forma giyen Rus futbolcu Artyom Semeykin, “Ciddi bir sakatlığım olmadı. Bağırışları duyup koridora koştum.Hemen kalabalığa atladım.Orada 20 kişi vardı.Herkül olmadığım açık ama ülkeme hakaret edildiğinde başka türlüsü yapılamaz diye düşünüyorum. . Uygunsuz davranışlar gördüğüm anda Rusya’yı savundum.”

Olayın Ukraynalı kulübün planlı bir hamlesi olduğunu savunan Rus futbolcu, “Asansörde bir olay daha yaşandı. Bir oyuncumuz yemekten dönüyordu ve yalnızdı. Asansörde Ukrayna’dan birkaç kişi yaklaştı. Onu kışkırtmaya ve dövmeye başladım.Suçluları ve kazananı belirlemek istemiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu