Haber

Ateşli Danslar Tesadüf Değildir! Altın Kelebek Ödüllü Zeynep Bastık Anadolu Ateşinde Dans Etti

Son dönemlerde adını sıkça duyduğumuz ünlü müzisyen Zeynep Bastık, yaptığı cover’larla da gündemden düşmüyor. Başarılı müzisyen, kazandığı ödüllerle müzik dünyasında yeteneğini kanıtlıyor. Peki Zeynep Bastık’ın tek yeteneği güzel sesi mi? Biz öyle düşünmüyoruz! Daha önce de Anadolu Ateşi’nde dans ettiği ortaya çıktı! Sevilen müzisyenin mesleğine, aşk hayatına ve bilinmeyenlerine gelin yakından bakalım. İşte Zeynep Bastık hakkında az bilinen gerçekler…

Zeynep Bastık Anadolu Ateşi’nde bir süre dans etti.

8 Temmuz 1993 Çanakkale doğumlu olan Zeynep Bastık, 2010 yılında Jackpot cover grubu sayesinde profesyonel müzik dünyasının kapılarını aralamıştır. Bastık bu grupla 2 yıl çalıştı ve bir süre sonra Anadolu Ateşi’nde dans etti.

Mükemmel sahne performansları tesadüf değildi!

Güzel sanatçı, hit müziklerin yanı sıra dans gösterilerinden oluşan sahne performanslarıyla da dikkat çekiyor. Klip ve konserlerdeki performansına baktığımızda Anadolu Ateşi’nde dans etmiş olması şaşırtıcı olmasa gerek!

Murat Dalkılıç’ın desteğiyle ilk single’ını çıkardı.

Anadolu Ateşi macerasının ardından Murat Dalkılıç’ın “Luzumsuz Savaş” şarkısında vokalist olarak yer alan Zeynep Bastık, ünlü şarkıcıyla üç yıl çalıştı. 2014 yılında Murat Dalkılıç’ın desteğiyle ilk teklisi Brush’ı çıkardı. Murat Dalkılıç’tan solist olarak ayrıldıktan sonra müzik hayatına solist olarak devam etti. Zeynep Bastık, YouTube kanalında paylaştığı birçok cover ile adından söz ettirmeyi başardı. Özellikle Ezhel’in Felaket şarkısına yaptığı cover geniş bir dinleyici kitlesinin beğenisini kazandı.

2022 Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Şarkıcı” seçildi.

Zeynep Bastık, popüler müziğiyle birçok ödül aldı. Son olarak Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde ‘En Yetkin Müzisyen Ödülü’nü aldı. Üç kez ‘En İyi Çıkış Yapan Kadın Şarkıcı’ seçildi. Bunun yanı sıra ‘En Yetkin Kadın Pop Müzik Sanatçısı’, ‘En Uygun Kadın Müzisyen’, ‘En İyi Çıkış Yapan Sanatçı’, ‘En Beğenilen Kadın Şarkıcı’, ‘En Beğenilen Kadın Şarkıcı’ gibi birçok ödülün sahibi oldu. Güzel Kadın Pop Müzik Sanatçısı’.

Menajeri Tolga Akın ile aşka yelken açtı ama aşkları uzun sürmedi.

Zeynep Bastık aşk hayatıyla da gündeme geldi. Menajeri Tolga Akis ile aşka yelken açan Zeynep Bastık, bu bağını evlilikle taçlandırdı. Çift, 11 aylık evliliklerini bitirme kararı aldı. Evliliği bozamayacaklarını belirten çift, barışarak ayrıldıklarını ifade etti. Zeynep Bastık eski eşi hakkında ‘Tolga benim için bir eşten daha fazlasıydı. Bu yüzden evliliğimiz bittiğinde dramatik bir şey olmadı. Çünkü sonsuz aşkımız olduğunu biliyorduk. 4 yıl birbirimize güvendik, hala da güveniyoruz. Birbirimizin hayatından çıkmadık. Sadece şekil değiştirdik. Birbirimizi çok seviyoruz.’ sözlerini söylemişti.

İyi şeyler yapacağını biliyordu.

“Patlayacağımı düşünmemiştim. Sevdiğim şarkıları evde arkadaşlarımla söyledim. İddialı değildim ama işimi kıskanıyordum. İyi bir ses sistemi vardı. Doğru şarkı seçimi yaptım ve şarkılar çok popülerdi.’ diyor Zeynep Bastık, bu kadar çabuk ünlü olacağını hiç düşünmemişti.

Yaptığı müziğin sahipleri onu her zaman destekledi.

Kapak kraliçesi dediğimiz Zeynep Bastık, Ezhel gibi ünlü isimlerin kendisini her zaman desteklediğini söylüyor. Ayrıca yorumladığı müzisyenlerin hiçbirinden olumsuz bir geri dönüş almadığını da vurguluyor.

Müzik genlerinizde var!

Sevilen müzisyenin anneannesi Türk halk müziği sanatçısı, dedesi ise eski bir bağlama ustasıydı. Müziğin genlerinde olduğunu belirten Zeynep Bastık, Jackpot grubundayken Murat Dalkılıç’ın ekibinden birinin kendisiyle iletişime geçmesiyle keşfedildi. Murat Dalkılıç için vokal arıyorduk. Pop müziğe aşina olmadığım için çok şaşırdım.’ Zeynep Bastık, 18 yaşında vokalist olarak çalışmaya başladı.

“Ayakkabı giyersem samimiyeti öldürürüm.”

Ayaklarından nefret ettiğini söyleyen ünlü şarkıcı, ayaklarını boyuna göre fazla büyük bulmuştu. Hatta Bastık ayakları hakkında şunları söylüyor: ‘Boyum 1.63 ve ayağım 38 numara. Benim numarama göre çok büyük. Çıplak ayakla şarkı söylerken hep ‘Ne zaman çorap giyeceksin?’ soruyorlardı. Şimdi ayaklarımı seviyorlar. Ayakkabı giyersem samimiyeti öldürecekmişim gibi hissediyorum.’

“Keşke benim şarkım olsaydı.” şarkıyı açıkladı.

Zeynep Bastık, tüm coverlarını söylemeyi çok sevdiğini belirterek; Gitti Gideli’nin cover’ladığı Tarkan müziğinin kendisi hakkında olmasını istedi. Ama Tarkan’ın hiç söylemediği bir Gitti Gideli’yi düşünmek bile içimizi acıtıyor!

Dans etmek ve oyunculuk hayatının B planıydı.

Memnuniyet, Yasak Elma, Baştan Kaldır ve Umut Kelebeği yapımlarında rol alan Zeynep Bastık, ekranların sevilen yüzü oldu. adidas ve Elidor’un reklam yüzü olan şarkıcı, programda Zeynep Bastık ve konuklarını ağırladı. Bastık, dans etmekten ve oyunculuktan keyif aldığını söylese de önceliğinin her zaman müzik olduğunu söylüyor.

Yalınayak sürmeye devam edecekti.

‘Kocaman bir balon’ hakkında yapılmıştır. Sözlerine yanıt veren Zeynep Bastık, ‘Ben balon değilim, sönmez demeyeceğim. Bu yolu benimle birlikte yürümek isteyen herkes yürüyecek. İsteyen dinler, istemeyen dinlemez. İnsanların gözlerini zorlamıyorum. Ben reklam yapmıyorum. Sevdiklerim her zaman yanımda olacak. Çıplak ayakla çıktığım bu yolda birebir formda ilerleyeceğim.’ söz konusu. Peki, siz genç müzisyen hakkında ne düşünüyorsunuz? Dans geçmişini hiç duydunuz mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu