Ekonomi

Avdagiç’in karşısına Korkut çıkıyor

Merve YİĞİTCAN -İSTANBUL

İstanbul Ticaret Odası’nda büyük bir heyecana sahne olan meslek komitesi ve meclis üyeliği seçimleri sonrası bu sabah yapılacak olan idare konseyi başkanlığı seçimlerinde mevcut Lider Avdagiç’in karşısına, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Lideri Levent Korkut çıktı. Korkut’un adaylığı ile ilgili görüşmelerin bu gece yarısına kadar sürdüğü ve sonrasında karar alındığı öğrenildi. Artık gözler sabah 09:00’da kurulacak sandıkta…

Üye sayısı 700 bini aşan Türkiye’nin en büyük odası İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) bu sabah yapılacak başkanlık seçimi için mevcut lider Şekib Avdagiç’in karşısına sürpriz bir isim çıktı. Saat 09:00’da İTO’nun Eminönü’ndeki meclis binasında yapılacak seçimde başkanlık için Avdagiç ile 20 No.’lu Sigortacılık komitesinden seçilerek meclis üyesi olan Levent Korkut yarışacak. Korkut’un adaylığı konusunda gece yarısına kadar süren toplantılar yapıldığı öğrenildi. İTO’da Değişim Grubu’nun lider adaylığı konusunda daha çok Atilla Bingöl ve Saaddettin Saran’ın isimleri geçerken, Korkut’un ismi kulislerde sürpriz olarak isimlendirildi.

Çağrı Sigorta İdare Konseyi Lideri olan Korkut, birebir vakitte TOBB-Türkiye Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Lideri olarak da vazife yapıyor. Korkut’un İTO’nun 2018 seçimlerinde de meclis üyeliği için kendi komitesinden liste hazırladığı, lakin seçilemeyerek o periyot meclise giremediği biliniyor.

Avdagiç: Meclis üyelerinin 195’i bizim listelerimizden

Geçen hafta yapılan İTO Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimlerinde mevcut Lider Şekib Avdagiç’in listeleri fark atmış. Avdagiç, seçim sonuçlarına nazaran toplam 273 meclis üyesinden 195’inin kendi listelerinden meclise girdiğini duyurmuştu. 9 Kasım’daki seçim öncesi lider adaylıklarını açıklayan Murat Kalsın ile Ferhan Ademhan ise kendi komitelerinden seçilemeyerek başkanlık yarışına erken veda etmişlerdi. İTO’da Değişim Zamanı’nın, mümkün lider adayları ortasında ismi geçen Atilla Bingöl ile Saadettin Saran ise kendi komitelerinden seçilerek meclis üyesi olmuşlardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu