Haber

BİM CEO’su Aykaç istifa etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli’ye verdiği yanıtlarla gündeme gelen BİM CEO’su Galip Aykaç, Gıda Perakendecileri Derneği (GDP) Başkanlığı’ndan ayrıldığını açıkladı.

“Bu enflasyon sürecinde her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım”

Aykaç’ın GPD’den istifasıyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Son dönemlerde basın ve sosyal medya tarafından gündeme getirilen suçlama ve eleştiriler neticesinde Gıda Perakendecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevimden istifa etme kararı aldığımı belirtmek isterim.

49 yıllık mesleki tecrübemle hem tüketicilerimiz hem de şubemiz için oldukça güçlü geçen bu enflasyon döneminde her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Ama görüyorum ki, 30 Kasım 2022’de yaptığım açıklamanın hem öncesinde hem de sonrasında, medya ve sosyal medyadaki prestiji zedelemeye yönelik bir grup bilinçli çaba, hem şahsıma hem şubeye hem de ülke ekonomisine büyük zararlar vermektedir.

Gıda Perakendecileri Derneği’nin hiçbir siyasi yapı ile ilişkilendirilmediğinin ve açıklamalarımın hiçbirinin işini hakkıyla yapan medya ve basın mensuplarına yönelik olmadığının bilinmesini isterim. Sayın Devlet Bahçeli’nin gündeme getirilen spekülasyonlar sonrasında hassasiyet göstermesini üzüntüyle izledim. Niyetim asla onu gücendirmek değildi. Lütfen onları bağışlayın.’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gıda fiyatlarının yüksekliği nedeniyle market zincirlerini hedef almasının ardından MHP Genel Başkanı Bahçeli de sürece dahil oldu ve FETÖ ilişkilerinin araştırılmasını istedi.

BİM Müdürü Galip Aykaç, amaçlarının ardından “Biz bu ülkenin mihenk taşlarıyız, onlar bu mihenk taşlarını yerinden oynatacak kadar güçlü değiller. Bir tane dikili ağacı olmayan insanlar size ve bize bu yakıştırmayı yapıyor. Biliyorsunuz bundan sonra size sizin üslubunuzla cevap vereceğim ahlaksızlar, biliyorsunuz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu