Haber

BM, Depremden Etkilenen Suriye İçin Ek Acil Durum Fonu Açıkladı

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, 11 Şubat (Xinhua) — Birleşmiş Milletler İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı ve Acil Yardım Koordinatörü Martin Griffiths, Cuma günü Suriye’nin depremden etkilenen bölgelerindeki yardım çabalarını desteklemek için 25 milyon ABD doları daha eklendiğini duyurdu. bağışı duyurdu.

BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) bir basın açıklamasında, BM Merkezi Acil Müdahale Fonu’ndan gelen ek yardımın, depremden etkilenen yüzbinlerce insanın en acil ihtiyaçlarından bazılarını karşılamayı amaçladığını söyledi.

Depremle birlikte Suriye’deki insani koşullar yeterince kötüleşti. OCHA, kaynakların azalması, kolera salgını ve sert kış koşullarının devam etmesi nedeniyle çatışmaların başlamasından bu yana insanların ihtiyaçlarının en yüksek seviyede olduğunu söyledi.

Griffiths, “Şu anda büyük sıkıntı içinde olan Suriye halkına yardım etmek için elimizden geldiğince çabuk yanıt veriyoruz” diyen Griffiths, “Dünyanın dört bir yanından arama kurtarma çabalarına verilen muazzam desteği takdir ediyoruz.”

Söz konusu ek bağıştan önce, bölgedeki müdahale çalışmaları için bu hafta başlarında 25 milyon dolarlık bir fon duyurulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu