Ekonomi

Bosch Termoteknik, İzmir’de yetkili servis kadrosunu güçlendirecek yeni kadın teknisyenler arıyor

Bosch Termoteknik, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde çıktığı ilanla İzmir’deki yetkili servislerinde misyon yapacak yeni bayan teknisyenler arıyor.

İklimlendirme bölümünün öncü şirketlerinden Bosch Termoteknik, bir yandan bölüme taraf veren yatırımlarını sürdürürken öbür yandan da bayan teknisyen sayısını artırmak için adımlarını hızlandırıyor. Bu çerçevede İzmir’de faaliyet gösteren yetkili servislerindeki bayan teknisyen sayısını artırmak isteyen şirket, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde bir ilan yayınladı.

‘Yeşil Yaşam Kahramanları’ dala güç ve kalite katacak

Kadınların eşit şartlarda üretim süreçlerine katılmalarının ekonomik ve toplumsal ömrün sürdürülebilirliği açısından bir gereklilik olduğunu belirten Bosch Termoteknik Türkiye Satış Genel Müdürü Kıvanç Arman, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde başlattıkları ‘Yeşil Yaşam Kahramanları’ projesiyle iklimlendirme bölümünde ‘erkek işi’ olarak bilinen servis teknisyenlik mesleğine, kendi eğitim süreçlerinden geçirecekleri bayan iş gücünü kazandırmayı hedeflediklerini söyledi.

Arman, “Kadın teknisyen sayımızı artırmanın, bayan bakış açısıyla servis hizmet kalitemizi daha da mükemmelleştireceğine inanıyoruz. Bu emelle İzmir’deki yetkili servis takımlarımızı yeni bayan teknisyenlerle güçlendirmek için, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde bir müracaat ilanı oluşturduk. Bu ilana müracaat yapacak adaylara evvel şirket olarak teknik ve şahsî gelişim eğitimleri vereceğiz, sonra da Bosch yetkili servislerinde istihdam maksatlı işbaşı eğitim programını tamamlamalarını sağlayacağız. Bu eğitimlerin akabinde İzmir’deki yetkili servis takımlarımızda vazifeye başlatacağız. Bayanlarımızı eşit şartlarda satış sonrası süreçlerine dahil ederek, eşit ve kapsayıcı bir toplum amacına bir adım daha yaklaşacağımız için heyecanlıyız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu