Haber

CHP’li Altay, İBB’nin Yenikapı’daki Afet Koordinasyon Merkezi’ni Ziyaret Etti: “Yardımlar Yeter Gitti Sanmayın Bölgenin İhtiyacı Çok Fazla”

CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay, deprem bölgesine yardım malzemesi ulaştırılması için ilk günden bu yana aralıksız çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Yenikapı Afet Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. Altay, “Gördüğünüz gibi gönüllüler ve personel hummalı bir şekilde çalışıyor. Tırlarımız bekliyor. Ama hassasiyette ilk günlere göre bir miktar azalma var gibi. Çok fazla” dedi.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından bölgeye insani yardım ulaştırmak için lojistik üsse dönüşen CHP Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay, Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

“Hassasiyette ilk günlere göre biraz azalma var gibi”

Depremzedelerin hala çok fazla yardıma ve desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Altay, hayırsever vatandaşları yardımları lojistik merkezlere ulaştırmaya ve gönüllü olarak gelip çalışmaya davet etti.

“Büyük acıların 12. günündeyiz. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin Yenikapı Afet Uyum Merkezindeyiz. Burası daha çok yardımların toplandığı, tasnif edildiği ve gönderildiği bir alan. Gördüğünüz gibi gönüllüler ve personel hummalı bir şekilde çalışıyor. .’Yardım gelmiyor’ diyorlar.TIR Bizimkiler bekliyor.Ama hassasiyette ilk günlere göre biraz azalma var gibi.Sakın öyle düşünmeyin o yardım gitti sanmayın. Gitti gidiyor gidiyor daha da ileri gitmeli Bölgenin ihtiyacı çok fazla Burada gördüğünüz yardımlar bölgenin bir günlük ihtiyacını karşılamaktan daha fazlası O yüzden emzikten oyuncağa hijyenden her şeye ihtiyacımız var. mutfak eşyalarından çamaşıra, kuru mamadan şarj aletine kadar soba ihtiyacı var.lütfen bize kullanılmış giysi göndermeyin.burada görev yapan gönüllü ve personele bir istanbul vekili olarak insanüstü emeklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. Biliyorum ve buradan İstanbullulara sesleniyorum Yenikapı Bağış Toplama An o İşlemlerinizi ve bağışınızı hızlı bir şekilde, fazla zamanınızı almadan, çok rahat bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz Merkez’de perasyon kurulmuştur. Lütfen daha fazla yardım, daha fazla dayanışma lütfen. çalışanlara çok teşekkürler. Teşekkürler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu