Haber

Çin, Kuzeyindeki Soğuk Dalgayla Mücadele İçin Harekete Geçti

ÇEKİM TARİHİ: 5 Kasım 2023

1. Çin’in kuzeydoğu illerinden çeşitli görüntüler

Çin’in kuzey ve kuzeydoğusunu etkileyen soğuk hava dalgası, Pazar gününden bu yana kuvvetli rüzgarlara ve yoğun kar yağışına neden oldu.

Zorlu hava koşullarıyla baş edebilmek için Çin’in kuzeydoğusundaki eyaletler, kar yağışı nedeniyle oluşan acil durumlara hızla müdahale ederken, düzeni sağlama ve güvenliği sağlama çabalarını da artırdı.

Heilongjiang eyaletinin başkenti Harbin’de kar ve buz temizleme operasyonları için 89.000’den fazla işçinin yanı sıra makine ve ekipman da seferber edildi.

“Güvenli seyahatin sağlanması için yoğun kar yağışına karşı ulaşım güzergahlarını açık tutmak üzere yeterli sayıda personel görevlendirdik. İstasyonların, üst geçit ve alt geçitlerin giriş ve çıkışlarına kaymaz halılar serildi. Ayrıca yolcuları seyahat konusunda bilgilendirmek için daha fazla personeli seferber ettik. emniyet.”

Liaoning eyaletinde Pazartesi gecesi itibarıyla yaklaşık 20.000 kar küreme makinesi ve ekipmanıyla birlikte yaklaşık 120.000 kişi seferber edildi.

“Mevcut yoğun kar yağışına karşı önceden afet uyarıları yayınladık, elektrik şebekesinin işletme planlarını ayarladık, şebekenin çalışma modunu optimize ettik ve şebekenin güvenli çalışmasını ve güvenilir elektrik tedarikini sağlamak için müdahale planları ve önlemler oluşturduk.”

Meteoroloji yetkilileri Salı günü Çin’in kuzeyindeki soğuk hava dalgasının üç gün boyunca devam edeceğini duyurdu.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Çin’in Heilongjiang, Jilin ve Liaoning eyaletlerinden haber veriyor.

(XHTV)

haberbeyoglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu