Teknoloji

Counter-Strike’da kaç adet kasa açıldığı ve Valve’ın kasalardan ne kadar para kazandığı ortaya çıktı.

Eylül 2023’te yıllarca süren bekleyiş sona erdi ve Valve, Counter-Strike serisinin yeni oyununu duyurdu. Counter-Strike 2 (CS2) CS:GO yerine oyunseverlerin beğenisine sunuldu. CS2 çıktığı ilk günden bu yana birçok konuda eleştirildi ancak CS2’nin duyurulması bile Valve’ın gelirlerini artırmasına yetmiş gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi Valve CS2’yi ilk olarak Mart 2023’te duyurmuştu. İşin ilginç tarafı CS:GO’daki oyuncu sayısı daha CS2 çıkmadan artmaya başlamıştı. CS2 neredeyse bir yıldır Steam’de En fazla anlık oyuncu sayısına sahip oyun pozisyonda. Bugün itibariyle Palworld bu unvanı ele geçirdi ancak konumuz bu değil.

400 milyondan fazla Counter-Strike vakasının kilidi açıldı

Counter-Strike’daki kasa açılışlarının yıllık özetini yayınlayan CS2 Vaka Takipçisi, oyuncuların kaç kasa açtığını, kaç anahtar kullandığını, Kasa fiyatları ne kadar arttı? ve Valve’ın kasa açılışlarından elde ettiği tahmini kazancı paylaştı. Paylaşılan rakamlara göre CS oyuncularının kumarı sevdiğini söyleyebiliriz…

CS2 Case Tracker’a göre geçen yılki CS oyuncuları 400 milyondan fazla vaka açıldı. Toplam kullanılan anahtar sayısı 360 milyon oldu. Tüm bunlar sayesinde kasa fiyatları %178 arttı ve Valve yalnızca kutu açılışlarından 980 milyon dolar kazandı.

selcukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu