Haber

Dilan Polat-Engin Polat adliyede

Kara para aklama iddiasıyla gündeme gelen Engin Polat ve eşi Dilan Polat, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı. İstanbul Mali Suçları Araştırma Şube Müdürlüğü’nde 6 saat ifade veren çift, işlemlerinin ardından gece sağlık kontrolüne alındı. Sabah 07.45 sıralarında aralarında Polat çiftinin de bulunduğu 18 kişi adliyeye sevk edildi.

DİLAN POLAT’A 26 SAYFA SORU, ENGİN POLAT’A 40 SAYFA SORU

İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 18 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca aralarında Engin Polat ve Dilan Polat’ın da bulunduğu şüpheliler hakkında “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi Hakkında Kanun, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Sporlarda Bahis ve Şans Oyunları Yönetmeliğine aykırılık” iddiasıyla başlatılan soruşturma Spor Müsabakaları” devam ediyor.

Soruşturma kapsamında İstanbul merkezli 6 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden 18’inin işlemleri İstanbul Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’nde tamamlandı. Aralarında Dilan Polat ve Engin Polat’ın da bulunduğu 18 şüpheli, Kartal’daki İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Polis ekiplerinin 4 gün süren ifade alma sürecinde Dilan Polat’a 26 sayfa, Engin Polat’a ise 40 sayfa soru sorduğu öğrenildi.

haber-serik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu