Haber

Düzce Belediye Başkanı Özlü’den yapımı devam eden Melen Çevre Yolu’na soruşturma

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yatırım programına alınan Melen Çevre Yolu’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

Özlü yaptığı açıklamada, ulaşım ağı açısından önemli olan projenin D-655 karayolu üzerindeki Çamköy Kavşağı üzerinden yapılacak bağlantı ile batı yakasındaki Hal Kavşağı arasında ulaşımı sağlayacağını belirtti.

Özellikle Akçakoca ve Kuzeyden Düzce’ye, buradan da Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’a giden ağır tonajlı lojistik araçların şehir merkezine girmeden ulaşımını sağlayacak bu yatırımın büyük önem taşıdığını belirten Özlü, “Şu anda 9. güzergahı belli olan yolda planlanan 12 menfezden biri tamamlandı.Obur üretimi devam ediyor.” bilgisini paylaştı.

Yol tamamlandığında Düzce’nin lojistik transit güzergâhındaki konumunun daha da artacağını vurgulayan Özlü, projenin yıl sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti.

Yapılacak yeni yol ile kent merkezinin ağır tonajlı araçlardan kurtulacağını kaydeden Özlü, şöyle konuştu:

“Bu çalışma alanı Karayolları tarafından yürütülüyor ve biz de yakından takip ediyoruz. Temas yolunun tamamlanmasıyla birlikte Düzce lojistik transit güzergah özelliğini daha da değerli hale getirecek. Hem şehir merkezimiz ağır tonajlı araç trafiğinden kurtulacak hem de ulaşım ağımız genişleyecek.Bu da düzenli ve planlı şehirleşme çabalarının önünü açacak.’Özümüz çalışmak, çok çalışmak.’ “İnşallah bu tür yatırımlara devam edeceğiz” dedik. Emeği geçen değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu