Teknoloji

GeForce RTX 4070 14.999 TL’den Başlayan Fiyatlarla Çıktı

NVIDIA, yeni GeForce RTX 4070 GPU’yu 14.999 TL’den başlayan fiyatlarla piyasaya sürüyor. NVIDIA, yeni nesil GeForce RTX 40 serisi GPU’larla daha iyi bir deneyim için oyunculara en yeni Ada Lovelace mimarisini ve DLSS 3 teknolojisini getiriyor.

Ek olarak, oyuncular bu kartla sınırlı bir süre için uygun bir GeForce RTX 40 Serisi grafik kartı veya masaüstü satın aldıklarında Aşırı İzleme 2 Ayrıca Ultimate Battle Pass Paketine de sahip olabilecek.

NVIDIA ayrıca bugün RTX Remix çalışma zamanını açık kaynak olarak kullandığını duyurdu. NVIDIA Reflex takviyesi alan oyunların listesi de her geçen gün artıyor. Bu listeye eklenen son oyun Karşı Saldırı 2 oldu.

NVIDIA, 13 Nisan itibarıyla NVIDIA Ada Lovelace Mimarisi ve devrim niteliğindeki DLSS 3 teknolojisine sahip GeForce RTX 4070 GPU’sunu 14.999 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’deki oyunseverlerin beğenisine sunuyor. GeForce RTX 4070 GPU ile oyuncular, en yeni oyunları 1440p çözünürlükte maksimum ayarlarda oynayabilecek, RTX hızlandırma ve yapay zeka araçlarıyla daha hızlı içerik akışları oluşturabilecek.

GeForce RTX 4070, NVIDIA DLSS 3, NVIDIA Reflex, NVIDIA Game Ready Sürücüsü, RTX Muhteşem Ekran Çözünürlüğü ve daha fazlası dahil olmak üzere NVIDIA RTX platformunun sunduğu teknolojilerden yararlanır. DLSS 3 teknolojisine sahip GeForce RTX 4070, önceki nesil DLSS 2 teknolojisine sahip RTX 3070 Ti’ye kıyasla 1,7 kat daha hızlı olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca klasik oyunlarda %20 daha hızlı olan GeForce RTX 4070, ortalama oyun güç tüketimini %23 oranında azaltıyor.

GeForce RTX 4070 grafik kartları, 13 Nisan’da NVIDIA’nın şirket içi Founders Edition tasarımıyla belirli satıcılarda ve ayrıca stok saati ve fabrikada hız aşırtmalı modeller, ASUS, Renkli, Gainward, GALAX, GIGABYTE, INNO3D, KFA2 dahil olmak üzere özel anakartlarda piyasaya sürülecek. MSI, Palit, PNY ve ZOTAC gibi üst düzey kart sağlayıcılarından temin edilebilir. GeForce RTX 4070 grafik kartları, dünya çapındaki en iyi sistem kurucularının masaüstü modellerinde de bulunacak.

Oyuncular GeForce RTX Satın Alarak Overwatch 2 Ultimate Battle Pass’e Sahip Olabilir

8 Mayıs 2023 tarihine kadar NVIDIA’nın GeForce RTX 4090, 4080, 4070 Ti ve yeni duyurulan 4070 ekran kartlarını ve bu kartlarla masaüstü bilgisayarları satın alan oyuncular, Aşırı İzleme 2Ultimate Battle Pass ve 40 $ değerinde ek 1.000 Overwatch 2 Jetonu alacak.

Aşırı İzleme 2Ultimate Battle Pass Paketi şunları içerir:

 • 4. Periyot Premium Savaş Bileti
  1. 2.000 Overwatch 2 Jetonu
  2. 20 Seviye Atlama
  3. Sonsuz Muhafız: 76 Efsanevi Görünüm
  4. Sonsuz Ace D.Va Epik Cilt
  5. Sonsuz Airwings Silah Tılsımı
 • 1.000 Ek Overwatch 2 Coin

NVIDIA RTX Remix Çalışma Zamanı Açık Kaynak Erişimi

NVIDIA’nın klasik DirectX 8 ve 9 destekli oyunları ışın izleme, NVIDIA DLSS ve AI ile geliştirilmiş dokular gibi RTX teknolojisi özellikleriyle yeniden düzenlemeye yönelik yenilikçi yeni mod oluşturma platformu olan RTX Remix’in değerli bir bileşeni bugün açık kaynaklıdır.

NVIDIA Studio uygulama paketinin bir modülü olan RTX Remix, mod geliştiricilerin klasik PC oyunlarını yeniden düzenlemesini sağlamak için birlikte çalışan RTX Remix oluşturucu araç seti ve özel bir RTX Remix çalışma zamanı olmak üzere iki temel bileşenden oluşur.

NVIDIA Omniverse üzerinde oluşturuldu ve RTX Destekli Portal RTX Remix oluşturucuyu geliştirmek için kullanılan RTX Remix oluşturucu araç seti, mod geliştiricilerin yeniden düzenlenen sahnelerine yeni varlıklar ve ışıklar atamasına ve rastgele bir varlığın görünümünü yeniden oluşturmak için yapay zeka araçlarını kullanmasına olanak tanır. RTX Remix yaratıcı araç seti, yakında erken erişimde kullanıma sunulacaktır.

RTX Remix çalışma zamanı, bir oyun sahnesini yakalar ve oynatma sırasında varlıkları değiştirirken ışın izleme, DLSS 3 ve Reflex gibi RTX teknolojisini oyuna entegre eder. Mod geliştiricilerinin kendileri, sayısız klasik oyunda deneysel ışın izlemeli sahneler oluşturmaya alışkındır. RTX destekli Portalörneği aracılığıyla RTX Remix çalışma zamanını kullanır.

RTX Remix çalışma zamanı, yetkili bir MIT lisansı ile bugün GitHub’da mevcuttur. Açık kaynaklı bir RTX Remix çalıştırma zamanı sağlamak, mod geliştiricilerin Remix uyumluluğunu klasik PC oyunlarına genişletmesine ve RTX Remix oluşturucu araç seti piyasaya sürüldüğünde yapılabilecek mod türlerini genişletmesine yardımcı olacaktır.

Karşı Saldırı 2 Refleks Destek Alır! En İyi 10 Rekabetçi Atıcılık Oyunundan 9’unda Artık Refleks Desteği Var!

sabırsızlıkla bekleniyor Karşı Saldırı 2, NVIDIA Refleks takviyesine sahip olacak.

Karşı Saldırı 2, Counter-Strike: Küresel Offensive’i Source 2 motoruna yükselten grafiksel ve teknolojik bir güncelleme olarak yayınlanacak. Oyunun en son sürümü, daha iyi doğruluk ve yanıt süresi sağlamak için daha yeni grafik API’lerinden yararlanır. NVIDIA, NVIDIA Reflex’in eklenmesiyle gecikmenin minimum düzeyde olmasını sağlamak için Valve ile işbirliği yapıyor.

NVIDIA Reflex, en yüksek puan alan 6 oyunun tümü de dahil olmak üzere, en iyi on rekabetçi nişancı oyununun dokuzunda bulunacak. Refleksle çalışan nişancı oyunları Apex Legends, Call of Duty: Warzone 2, Destiny 2, Escape from Tarkov, Fortnite, Overwatch 2, Rainbow Six Siege ve Valorant olarak karşımıza çıkıyor.

Sackboy: Büyük Bir Macerada bu ay Reflex güncellemesi alan oyunların başında geliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ineboluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu