Haber

Herkes Birbirine Soruyor: Enkazdan Çıkan 78 Kilo Altının Sahibi Kim?

Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesindeki depremde yıkılan Pentapark Apartmanı’ndaki enkaz çalışmalarında bulunan altın kemerlerin ünlü kuyumcu Akif Zabun’a ait olduğu iddia edildi. Zabun ailesi haberi yalanladı.

Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesinde yıkılan Pentapark Apartmanı’ndaki enkaz çalışmaları sırasında moloz yığınları arasında bir çanta fark edildi.

Torbayı açan operatör ve işçiler, onlarca altın kemer gördü. Toplam 78 kilo altın bölünerek keselere yerleştirildi. Çanta daha sonra polis ekipleri tarafından tutanakla teslim alınarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Çantada bulunan altın kemerlerin her birinin 10 bin dolara (yaklaşık 190 bin lira) mal olduğu belirlendi.

Altınların Kahramanmaraş’ın ünlü kuyumcusu Akif Zabun’a ait olduğu iddia edildi. Depremde hayatını kaybettiği öğrenilen Zabun’un, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki kuyumculara altın verdiği iddia edildi.

Ancak haberin ardından Zabun Kuyumculuk, sosyal medya hesaplarından altınların kendilerine ait olduğu haberini yalanladı. Yazılı açıklamada, “Çeşitli haber sitelerinde ve görsel medyada yapılan M. Akif Zabun Bey’in vefatı ve 78 kilo altının bulunduğuna ilişkin haberler tamamen asılsızdır ve asılsızdır. Bu paylaşım M. Akif’in şahsi talebidir. Zabun. Halkın bilgisi için”.

İşte o anlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu