Teknoloji

Hisse senedi piyasasındaki artışın genişlemesi bekleniyor: UBS

Güçlü istihdam istatistiklerine rağmen, UBS analistleri Amerika Birleşik Devletleri borsasındaki büyümenin büyük teknoloji şirketlerinin ötesine geçeceğini tahmin ediyor.

“Büyüme teknoloji tarafından yönlendirilmeye devam ediyor” diyen UBS, “büyümenin genişleyeceğini ve yatırımcıların son zamanlarda baskın olan Birleşik Devletler teknoloji firmalarının dışındaki yatırım olanaklarını da değerlendirmeleri gerektiğini” belirtiyor.

UBS, önde gelen Birleşik Devletler teknoloji şirketleri ve yapay zeka konusunda olumlu bir bakış açısını korurken, ek endüstrilerin cazip yatırım seçenekleri sunduğunu iddia ediyor.

Açıklamada, “Yenilenebilir enerjiye geçiş, okyanus kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı ve tatlı su sıkıntısı gibi uzun vadeli eğilimler, yüksek kaliteli büyüme yatırım fırsatları sunuyor” vurgusu yapılıyor.

UBS özellikle “yeşil teknoloji ve yenilenebilir enerji altyapısı yatırımları konusunda uzmanlaşmış uluslararası şirketlerin” yanı sıra “atık su arıtma çözümleri” ve “kirliliği doğrudan kaynağında azaltan teknolojiler” üzerinde yoğunlaşan işletmeleri tanımlamaktadır. Bu sektörlerin artan çevresel kaygılardan kazançlı çıkması muhtemeldir.

Tatlı su sıkıntısı da UBS’in ilgilendiği bir diğer nokta. “Tatlı su sıkıntısını çözmeyi amaçlayan sektörlerin piyasa değerinin mevcut 655 milyar ABD dolarının ötesine geçeceğini” hesaplıyorlar.

Özetle UBS, bu kalıcı trendlerle ilgili şirketlerin “güçlü kazanç büyümesini sürdürmesi beklendiğinden” “yüksek kaliteli büyüme varlıklarının yatırım portföylerine dahil edilmesini” tavsiye ediyor.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

baklan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu