Haber

Kastamonu’dan İstanbul ve Trakya’ya 6 bin 290 kurbanlık kuzu sevkiyatı başladı

Kastamonu’da başlayan 6 bin 290 adet kurbanlık sevkiyatı İstanbul ve Trakya bölgelerine yapılacak.

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla evraklarını tamamlayan üreticiler, İstanbul ve Trakya bölgesine kurban götürmek için yola çıktı. Kurbanlık sevkiyatının başlaması Devrekani ilçesinde törenle kutlandı. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından kurbanlıkların sevki dualarla başladı. Törende konuşan Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, Kurban Bayramı öncesi Kastamonu merkez ve ilçelerinden 176 işletmeden toplam 5 bin 790 büyükbaş ve 500 küçükbaş hayvanın sevk edileceğini söyledi.

Bu yıl Devrekani ilçesinden 2 bin civarında büyükbaş hayvan sevk edileceğini belirten Lider Altıkulaç, “Kurban Bayramı öncesi ilçemizden başta İstanbul olmak üzere ülkemizin çeşitli büyük şehirlerine kurban sevkiyatlarımız başladı. Kurban sevkiyatlarının başlaması için dualarla İstanbul ve diğer illere kurban üreticilerimizin bu yıl ilçemizden büyükşehirlere kurbanlık olarak 2 bin büyükbaş hayvan sevk edilecek. Kurbanlık hayvan sevkiyatları pazar gününe kadar devam edecek” dedi.

İstanbul’da Sultangazi, Maltepe, Kayaşehir, Başakşehir ve Esenler başta olmak üzere şehrin farklı noktalarında kurdukları kurban pazarlarında kurbanlık gönderdiklerini belirten Önder Altıkulaç, “Kurban yetiştiricilerimize şimdiden hayırlı olsun. , yolları açık olsun.Rabbim yollarınızı açık etsin, hayırlı işler dilerim” dedi.

Kastamonu’dan Trakya bölgesine yapılan hayvan sevkiyatlarında Devrekani ilçesinin ilk sırada yer aldığını kaydeden Lider Altıkulaç, “Bu vesileyle üreticilerimize teşekkür eder, emeği geçen ve emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Kurbanlık hayvanların sevkiyatı için düzenlenen törene Devrekani Kaymakamı Ahmet Coşkun, AK Parti İlçe Başkanı Hayrettin Melezoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Ali Kaya, yetiştiriciler ve vatandaşlar katıldı. – KASTAMONU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu