Haber

Kayyım 18 taşınmazı satılığa çıkardı

Misyondan alınan Siirt Belediye Eş Lideri Berivan Helen Işık’ın yerine kayyım olarak atanan Osman Hacıbektaşoğlu, belediyenin taşınmazlarını satışa çıkardı. Kayyım Hacıbektaşoğlu, belediye ilişkin 18 taşınmazı ihale ile satışa çıkardı. 23 bin 630 metrekarelik tarla ve yerlerden oluşan taşınmazların 13’ü Cihan, 3’ü Çal, başka 2’si de Yağmurtepe ve Kooperatif mahallerinde bulunuyor. Taşınmazlar için 22 Kasım’da belediye binasında ihale yapılacak.

IŞIK: BORÇ BÜYÜK

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere nazaran, taşınmazların satışına reaksiyon gösteren Siirt Belediyesi Eş Lideri Berivan Helen Işık, kayyımın belediyeyi borçlandırdığını söyledi. Işık, borçlarının sakladığına işaret ederek, “Biz 6 ayda bir gelir-gider tablosunu belediye binasına asıyorduk. Şeffaf belediye prensibi gereği gelir ve masraflarımızı halk ile paylaşıyorduk. Fakat kayyım atanması ile birlikte ne gelir ne de sarfiyatın ne olduğunu kimse bilmiyor. Lakin borcun büyük olduğunu biliyoruz. Belediye o denli bir evreye gelmiş otobüslere mazot koymaya bile neredeyse para bulamıyorlar” diye konuştu.

‘İŞLEVSİZLEŞTİRMEK İSTİYORLAR’

“Belediyeyi seçim ile alamayacaklarını bildikleri için yangından mal kaçırır gibi taşınmazları satıyorlar” diyen Işık, belediyenin işlevsizleştirilmek istendiğini söyledi. Işık, “Kısa bir zamanlarının olduğunu bildikleri için belediyede ne varsa satmaya çalışıyorlar. Belediye bize geçtiğinde işlevsiz bir hale getirilmesini istiyor. Yandaşlara peşkeş çekiliyor. Belediyeyi seçim ile alamayacaklarını bildikleri için belediyeyi boşaltmak istiyorlar” sözlerini kullandı. Taşınmazların halka ilişkin olduğunu vurgulayan Işık, emlakın bedellerinin altında satışa çıkarıldığını kaydetti. Işık, “Belediye kasasından yapılan harcamaların haddi hesabı yok. Valilik tarafından yapılması gereken harcamalar bile belediye kasasından yapılıyor. Ortada bir kontrol olmadığı için bunu rahat bir biçimde yapıyorlar. Halkın parasının bu kadar insafsız bir formda harcamasına asla müsaade vermeyeceğiz. Yapılan her hukuksuzluğun hesabını yargı önünde soracağız. Kimse dokunulmaz olduğunu zannetmesin” formunda konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu