Haber

Kırım Köprüsü’nde meydana gelen patlamanın ardından trafiğin kısmen açıldığı açıklandı.

Rusya, ilhak ettiği Kırım Yarımadası’nı birbirine bağlayan Kırım Köprüsü’nde dün meydana gelen patlamanın ardından köprüdeki trafiğin kısmen açıldığını duyurdu.

Rusya’nın ilhak ettiği Kırım Yarımadası’nı birbirine bağlayan Kırım Köprüsü’nde patlama meydana geldi ve otomobilde bulunan anne ve babanın hayatını kaybettiği, kızlarının da yaralandığı açıklandı. Köprüde yaşananların bir saldırı olduğunu ve olayın arkasında Ukrayna’nın olduğunu savunan Rusya, Kırım Köprüsü’nün kısmen araçlara açıldığını duyurdu. Adı açıklanmayan Rus yetkili, araçların köprüde tek şerit kullandığını belirtti.

Rusya Başbakan Yardımcısı Marat Khusnullini, Kırım Köprüsü’nün kısmen trafiğe açıldığı görüntüleri paylaşarak, gerekli onarım işlemleri tamamlandıktan sonra çift yönlü trafiğin Eylül ayı ortasına kadar açılacağını söyledi.

Kırım Köprüsü, Rusya’nın Krasnodar bölgesini 2014 yılında Ukrayna’dan ilhak ettiği Kırım Yarımadası’na bağlaması nedeniyle stratejik bir değere sahip. 19 kilometre uzunluğundaki Kırım Köprüsü’nün maliyeti 3.7 milyar dolar. Ekim 2022’de bir akaryakıt tankerinin patlaması sonucu kısmen tahrip olmuş, Rus tarafı kısa sürede gerekli onarımları yaparak köprüyü yeniden trafiğe açmıştı. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu