Haber

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Süveyş’teki Üçüncü Saha Ordusu’nun Dördüncü Zırhlı Tümenini denetledi

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi bugün çarşamba günü yaptığı açıklamada, ülkesinin güç kullanımını aşmadan tüm krizlere akıl ve sabırla yaklaştığını doğruladı.

Bugün Süveyş’teki Üçüncü Saha Ordusu Dördüncü Zırhlı Tümeni’nin muharebe kontrol prosedürlerini gözden geçiren El-Sisi şunları söyledi: “Mısır ordusu, gücü, statüsü, kabiliyeti ve etkinliği aracılığıyla Mısır’ı ve ulusal güvenliğini korumayı amaçlıyor. ama onu aşmamak lazım.”

“Mısırlılara, aklı başında, bilgece ve zulme başvurmadan güç kullanmanın önemli olduğunu söylüyorum” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Mısır, Gazze Şeridi’ndeki gerilimi kontrol etmede olumlu bir rol oynuyor ve durumu sakinleştirmeye çalışıyor. ateşkes sağlayın.”

“Gazze Şeridi’ndeki sivil halka gerekli yardımı sağlamak ve acılarını hafifletmek için büyük çaba gösteriyoruz” diye devam eden Erdoğan, Mısır’ın, beş çatışma türü boyunca Gazze Şeridi’ndeki tırmanışın kontrol edilmesinde olumlu bir rol oynadığını kaydetti.

Şanlı Ekim zaferinin 50. yılını kutlayan El-Sisi, “Ekim zaferi ordular ve Mısırlılar için büyük anlam taşıyor ve umutsuzluktan umuda, yenilgiden zafere geçişi temsil ediyor.”

golovahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu