Ekonomi

New Mountain Capital’in Teklifini Düşürmesi ve TCP-ASC ile Ortak Anlaşmadan Çekilmesiyle R1 RCM’nin Değeri %10 Düştü

R1 RCM (RCM) hisseleri, ana hissedar New Mountain Capital’in şirketin olası bir satın alımı için TCP-ASC ile ortak bir teklife devam etmeme kararı aldığını açıklamasının ardından Salı günü piyasa öncesi işlemlerde %10 düşüş gösterdi.

New Mountain Capital (NMC), TCP-ASC ile ortak bir teklifle ilerlememeyi seçmiş olsa da, şirketi satın almakla ilgilenmeye devam ediyor. Bununla birlikte firma, şirketin hisseleri için teklifini bir önceki 13,75 dolardan 13,25 dolara indirdi. NMC ayrıca TCP-ASC’nin olası bir anlaşmaya ortak yatırımcı olarak katılmasını memnuniyetle karşılayacağını ifade etti.

TD Cowen analistleri, hisse başına 13,25 dolarlık yeni teklifin hisse senedinin değerini büyük ölçüde küçümsediğine ve başarılı bir satın alma olasılığını azalttığına inanıyor.

“NMC’nin hisse başına 13,25 dolarlık revize teklifinin RCM’nin değerini büyük ölçüde küçümsediğine inanıyoruz ve hissedarların çoğunluğunun bu işlemi onaylayacağına şüpheyle yaklaşıyoruz. Change Healthcare ve Ascension’ın kısa vadeli etkileri geçici olarak değerlendirilmeli ve RCM’nin uzun vadeli kazanç potansiyelini etkilememelidir.” “Yönetimle yapılan görüşmeler, Change Healthcare ve Ascension olmadan şirketin güçlü operasyonel performansa, artan büyümeye, sağlam bir proje hattına ve Providence’ın başarılı entegrasyonuna odaklanacağını gösteriyor.”

Analistler, NMC tarafından feragat uzatmasının sona ermesinden on bir gün önce sunulan güncellenmiş 13D dosyasının, “NMC’nin TCP-ASC ile görüşmelerinde bir çıkmaza girmiş olabileceğini gösterdiğini” belirttiler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

haberabana.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu