Haber

New York’ta Türk ve Müslüman polisinden depremzedelere yardım

YENİ ABD’nin New York kentinde görev yapan Türk ve Müslüman polisler, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenenlerin imdadı için tek yürek oldu.

New York ve Ortadoğu’da faaliyet gösteren Müslüman Polis Cemaati ve Türk Polis Derneği üyeleri, Türkiye ve Suriye’de Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenenler için ortak yardım kampanyası başlattı.

Queens’teki bir depoyu yardım merkezi olarak kullanan polis, burada toplanan malzemeleri tasnif edip paketleyerek sevkiyata hazır hale getirdi.

7 yıldır polis olarak görev yapan Giresunlu Hümran Aydın, camilerden, kiliselerden ve toplumun farklı kesimlerinden bağış topladıklarını belirterek, “Türkiye’de insanlar çok sancılı günlerden geçiyor. ve okyanusun ötesinden elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.” söz konusu.

Hataylı olduğunu belirten bir diğer polis memuru Buyruk Salman, depremlerde aile bireylerini kaybettiğini belirterek, “Çok üzgünüm, doğup büyüdüğüm bütün sokaklar yıkıldı” dedi. duygularını dile getirdi.

12 yaşındaki polis memuru Dilek Kahveci, Türk ve yabancı polis arkadaşlarıyla birlikte bu yardımları topladıklarını kaydederek, deprem için “ilk günden beri kalbimiz sizinle, yardımlarımızı esirgemeyeceğiz” sözlerini kullandı. kurbanlar.

Gönüllüler grubundan Komiser Orhan Mert Bayram, her türlü maddi ve birebir yardımları değerlendirdiklerini belirtti.

Adana dedektifi Uğur Bek, bugüne kadar 76 palet yardım malzemesinin toplandığı ve bunların önümüzdeki hafta Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu ve Türk Hava Yolları aracılığıyla Türkiye’ye gönderileceği bilgisini de paylaştı.

derepazari-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu