Haber

Sağlık Kentinde yüzde 60 ilerleme

Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Sıhhat Kent Konutları’nda incelemelerde bulunarak bilgi aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Sıhhat Kent Konutları’nda ilerleme yüzde 60’ı geçti. Sağlık çalışanlarının merakla beklediği projeyi Büyükşehir Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu inceledi. Genel Sekreter Gündoğdu’ya Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlivan ve Kent Konut Genel Müdürü Erhan Coşan eşlik etti. Kartepe’nin merkezinde yer alan Sıhhat Kent Konutları, bölgenin en değerli konut projelerinden biri olarak dikkat çekiyor.

“KISA ZAMANDA TESLİMATI DÜŞÜNÜYORUZ”

Projeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Sıhhat Kent Konutları sağlık çalışanlarına hayırlı olsun dedi. Projenin merkezi bir konuma sahip olduğunu vurgulayan Gündoğdu, “Kent Konut’un önemli projelerinden biri olan Sağlık Kent Konutları’nda ilerleme yüzde 60’ı geçti. Kısa sürede tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesini planlıyoruz. Canımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımız her şeyin en iyisine layıktır.”

PEHLIVAN’DAN BİGAKIN’A TEŞEKKÜR

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlivan, sağlık çalışanlarının projeyi dört gözle beklediğini vurguladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür eden Pehlivan, “Sağlık Kent Evlerini yerinde görerek çalışmalar hakkında bilgi aldık. Proje beklendiği gibi ilerliyor. Meslektaşlarıma hayırlı olsun” dedi.

PROJE DETAYLARI

36 bin 093 m² alan üzerinde hayata geçirilen projede 1+1 daireler 69,86 m², 2+1 daireler 88,05-98 m² ve ​​3+1 daireler 132,05-135,13 m²’dir. Projenin 7 bin 550 m²’si yeşil alan, 915 m²’si çocuk oyun ve spor alanı, 15 bin 036 m²’si yol ve otopark olarak kullanılacak. İnşaatı hızla devam eden projenin önümüzdeki aylarda teslim edilmesi planlanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu