Teknoloji

Sony Yeni Bir El Konsolu Üzerinde Çalışıyor: PSP mi yoksa PS Vita mı Geri Dönüyor?

Steam Deck’in Nintendo Switch olduğunu söylediğimizde el konsolu pazarı son yıllarda oldukça hareketli. Şimdi ise PlayStation cephesinden gelen bazı haberler, şirketin efsane el konsolu PS Vita’nın yeni versiyonu ile geri dönebileceğini gösteriyor olabilir.

Bugünlerde pek bakmasalar da Sony bir zamanlar piyasayı sarsan el konsolları yapmıştı.

Özellikle 2004 yılında çıkan PSP ve ardından 2011 yılında çıkan PS Vita, oyuncular tarafından oldukça beğenilmiş ve her iki konsol da satışlarıyla Sony’yi memnun etmiştir.

El konsollarından gelen sesin uzun süredir sönmediği Sony cephesinden heyecan verici bazı haberler var.

Oyun dünyasının değerli muhabirlerinden Jeff Grubb, PS Vita 2 ile ilgili bazı raporların varlığından bahsederek heyecan yarattı. Sony, Valve ve Nintendo gibi devlerin yer aldığı bu pazardan uzak kalmak istemiyor gibi görünüyor. girdi ve başarıya ulaştı.

Ayrıca Sony’nin üzerinde çalıştığı projenin tamamen farklı bir el konsolu olmayabileceğinden de bahsediliyor.

Konuyla ilgili öne sürülen bir diğer güçlü argüman ise Q Lite kod adlı projenin bulut tabanlı bir sisteme sahip olacağı. Buna göre uzaktan oynatma özelliğini kullanarak bulut sistemi ile PS5 cihazındaki oyunları avuçlarımıza taşımak da mümkün.

Şu anda Sony’den konuyla ilgili resmi bir açıklama yok.

Kısacası Sony’nin PSP veya PS Vita gibi bambaşka bir el konsolu mu yoksa bulut tabanlı bir sisteme sahip olacak bir cihaz mı çıkaracağını zaman gösterecek diyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu