Yaşam

Torrent sitesi The Pirate Bay’in kuruluşu bir dizi oluyor

Dünyanın en çok ziyaret edilen korsan BitTorrent sitesi olan The Pirate Bay dizisidir. Yapım, sitenin kurulmasına ve kurucu ortaklar Peter Sunde, Fredrik Neij ve Gottfrid Swartholm’a odaklanacak.

Variety’nin haberine göre yapım şirketi Dynamic Television, The Pirate Bay’in dünya çapındaki dizi çekim haklarını satın aldı. Dizinin yapımcılığını “Stockholm” ve “Midsommar” gibi sinemaların arkasında olan B-Reel Films üstlenecek. Yönetmen koltuğuna “I am Zlatan”ın yönetmeni Jens Sjörgen otururken, senaryoda Piotr Marciniak ve Patrick Gyllström yer alacak.

2003 yılında temelleri atılan The Pirate Bay ile aynı ismi taşıyacak olan dizi 6 bölüm sürecek. Dizinin çekimlerine bu sonbaharda başlanacağı belirtiliyor.

İsveç merkezli The Pirate Bay, büyük şirketlerin internette belge paylaşımını kontrol etme girişimlerine bir tepki olarak 2003 yılında Peter Sunde, Fredrik Neij ve Gottfrid Swartholm tarafından oluşturuldu. Sitenin yasa dışı yollarla müzik, film, kitap, oyun ve yazılım dağıtıldığı bir yer haline gelmesinin ardından kurucuları yakalanıp cezaya çarptırıldı. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

haber-maden.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu