Teknoloji

tvOS 17 ile Apple TV’ler İlk Kez VPN Desteği Alacak

Apple TV, iOS ve macOS cihazlarınızda kolayca kullanılabilen VPN uygulamalarından yoksun bir cihazdı. Bu nedenle Apple TV üzerinde VPN ilişkisi kurmak isteyen kullanıcılar, bunu direkt olarak modem ile uğraşarak yapmak zorunda kalıyordu. Ancak tvOS 17 ile Apple nihayet Apple TV App Store’a ulaştı. VPN uygulamalarıyayınlanmasına izin verecektir.

VPN uygulamaları, Apple TV kullanıcılarının coğrafi olarak kısıtlı içeriğe erişin. sağlayacaktır. Örneğin, kullanıcılar Netflix’in ABD sürümünü başka bir ülkede izleyebilecekler. tvOS 17 basın bülteninde Apple, kurumsal ve eğitim kullanıcıları için VPN uygulamalarının faydalarına odaklandı. Bu sayede Apple TV, daha fazla yerde seçkin bir ofis ve konferans odası çözümü olacak.

tvOS 17 ile gelen diğer yenilikler

tvOS 17, Apple TV’ye FaceTime ve yeniden tasarlanmış Kontrol Merkezi gibi yeni özellikler getiriyor. Ayrıca, iPhone’unuzla Siri Remote’u bulmanın yeni bir yolunu sunar. Bu güncelleme ile ilk kez Apple TV’de FaceTimeyapabilirsiniz.

Geliştiriciler, Apple Geliştirici Programı’na kaydettikleri Apple TV’lerine artık tvOS 17’yi yükleyebilirler. Apple, tvOS 17’nin bu yıl içinde herkes için yayınlanacağını belirtti. Açık beta sürümünün Temmuz ayına kadar yayınlanması bekleniyor. Güncelleme, 2015 ve sonrasında piyasaya sürülen tüm Apple TV 4K ve Apple TV HD modelleriyle uyumlu olacaktır.

tvOS 17 ile Apple TV’niz çok daha güçlü ve eğlenceli bir cihaza dönüşecek. VPN uygulamalarının yanı sıra FaceTime ve Control Center gibi özellikler de deneyiminizi geliştirecek. tvOS 17 için fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın.

genc-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu