Yaşam

Billur Kalkavan’ın mezarı yeniden yapılıyor

9 ay önce akciğer kanserinden hayatını kaybeden ünlü oyuncu ve sunucu Billur Kalkavan’ın mezarının son hali hayranlarını perişan etti. Kalkavan’ın mezarına bakmadığı öne sürülen sevgilisi Buğra Bahadırlı eleştirildi. Yaşananların ardından ünlü oyuncunun mezarının yapımına başlandığı öğrenildi.

“AİLE İLE ORTAK KARAR ALDIK”

Mezarın bakımsız ve terk edilmiş hali tüm hayranlarını üzdü. Billur Kalkavan’ın uzun yıllar hayat arkadaşı olan Buğra Bahadırlı, ünlü oyuncunun mezar taşının kırılması nedeniyle vefasızlıkla suçlandı. Buğra Bahadırlı konu hakkında şunları söyledi: Bana çok büyük haksızlık yapılıyor. Bilmeden eleştiriyorlar. Hatta hakaretler vardı. Kişilik haklarıma yapılan saldırı nedeniyle hepsi hakkında yasal hakkımı kullanacağım. Ben Billur’un resmi karısı değilim. Dolayısıyla yasal olarak mezar üretme hakkım yok. Mezar bir aile mezarıdır. Billur’un ailesinden insanlar da orada yatıyor. Kırık mezar taşı, eski. Yeni değil… Türbede çökme olduğu için kırılmış. Yasal olarak hakkım yok ama tabii ki ailesiyle görüştük ve yeni bir mezar taşı için ortak karar aldık. Bayram öncesi siparişi verdik. Bunlar iki günde olmuyor. İzin alma süreci yani yeni izin alma aşaması belli bir zaman alıyor. Tadilattan geçeceği için kuru çiçeklerin yerine yeni çiçek dikmedik. Durum bundan ibaret. Kimse Billur’a olan sevgimi ve onun anısına duyduğum saygıyı sorgulamasın.”

“BİR KAÇ GÜN İÇİNDE TAMAMLANACAK”

Bahadırlı’nın dediği gibi cenaze töreni geçen hafta başladı. Konuyla ilgili Habertürk’e açıklama yapan türbeyi yapan usta, “Geçen hafta başladık. Birkaç gün içinde bitecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu