Teknoloji

İçerisinde Adeta Küçük Bir Konser Salonu Bulunan Jeep Wagoneer S Tanıtıldı

SUV dünyasının önemli isimlerinden biri olan Jeep, düzenlediği bir etkinlikte yepyeni otomobilini tanıttı. “Wagoneer S” olarak isimlendirilen ve tam elektrikli bir yapıya sahip olan SUV, tasarımıyla da özellikleriyle de kendine hayran bırakmayı başaracak gibi görünüyor.

Jeep Wagoneer S, ön ve arka kısımlarında aydınlatma barlarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Jeep’in ikonikleşen ızgara tasarımı, bu araçta genel olarak korunmuş durumda. Boyutları açısından Grand Cherokee’den biraz daha küçük olan otomobil, lüks bir SUV olduğunu daha ilk bakışta gösterecek.

Karşınızda Jeep Wagoneer S

Jeep’in yeni SUV modeli, iç tasarımda oldukça lüks bir yapıya sahip. Aracın içerisinde, toplamda 45 inç boyuta sahip olan tam dört ekran bulunuyor. Tam dijital gösterge ekranı, orta bilgi-eğlence ekranı, yolcu bilgi-eğlence ekranı ve klima kontrol ekranı, aracın ön panelini kaplıyor. Ambiyans aydınlatma ve 19 hoparlörlü ses sistemi de dikkatimizi çeken iç tasarım detayları arasında yer alıyor.

Jeep Wagoneer S, kaput altında oldukça güçlü bir yapıya sahip. 600 hp gücünde elektrik motoruna ev sahipliği yapabilen SUV, 0-100 km/s hızlanmasını 3,4 saniyede tamamlıyor. 100,5 kWh kapasiteli bataryası bulunan otomobil, yaklaşık 500 kilometre menzil sunacak.

Jeep’in açıklamasına göre Wagoneer S, 72 bin dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabilecek. Aracın Kuzey Amerika’da satılacağı biliniyor ancak diğer bölgeler için bir bilgi yok.

haber-gediz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu