Haber

Okul Müfredatı Değişecek mi?

Eğitim camiasında okul müfredatlarında yapılacak değişiklikler gündemdeyken Bakan Tekin, çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Rami Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, il ziyaretlerinde öğretmenlerle her fırsatta buluştuklarını, aynı zamanda bölgenin vazgeçilmezi olan öğretmenleri dinleyerek alanın sorunlarını çözmeye çalıştıklarını kaydetti. Her ay düzenli olarak yapılan Öğretmenler Odası Toplantılarında eğitim unsurunun önemi tartışılmaktadır. Bu toplantılarda öğretmenlerle yaptıkları istişareler sonucunda sahadan gelen talepler doğrultusunda birçok yeni uygulamayı hayata geçirdiklerini vurgulayan Bakan Tekin, daha önce okul yöneticilerinin il içi atamalarda öğretmen olarak yer değiştirebildiklerini hatırlattı. Artık isterlerse gittikleri illerde okul yöneticisi olma fırsatını kendilerine vereceklerini söyledi. . Bakan Tekin, Müsteşarlık döneminde hayata geçirdikleri bazı projeleri amacına uygun olarak daha iyi hizmet verebilmek amacıyla yeniden yapılandırmaya çalıştıklarını belirterek, göreve geldikleri andan itibaren çeşitli alanlarda mevzuat değişiklikleri yaptıklarını söyledi.

Tekin, çalışma tamamlandığında bunu kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.

Müfredat Güncelleme İhtiyacı Ortaya Çıkıyor

Bir soru üzerine müfredatların güncellenmesi konusuna değinen Bakan Tekin, şunları söyledi: “Dünyada ve ülkemizde bilimsel ve teknolojik alanlardaki hızlı gelişmeler; bireyler yetiştirmek için müfredatların güncellenmesine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Çağın gerektirdiği temel bilgi, beceri ve değerlere sahip olan Müfredat ile ilgili çalışmaların Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Genel Müdürlük gibi ilgili birimler tarafından sürdürüldüğünü belirten Dr. Milli Eğitim ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile çalışmalar tamamlandığında bunu kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydeden Bakan Tekin, toplantıya katılan öğretmenlerle tek tek konuşarak onların alandaki görüş, öneri ve beklentilerini dinledi. Öğretmenlere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade eden öğretmenler, bu toplantıların öğretmenlere verilen değerin bir göstergesi olduğunu belirterek, karşılaştıkları sorunları aktarma fırsatı verdiği için Bakan Tekin’e şükranlarını sundu. sahada doğrudan ona. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu