Haber

Velotürk Gran Fondo Çeşme by Salcano başladı

Çeşme Belediyesi’nin himayesinde bu yıl 7’ncisi düzenlenen Veloturk Gran Fondo Çeşme by Salcano yarışına bu yıl 12 ülkeden 829 bisikletçi katıldı. İki pistte toplam 66 kadın bisikletçi ve 763 erkek bisikletçi start aldı.

Amatör yol bisikleti yarışı Veloturk Gran Fondo Çeşme by Salcano, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümünde Türkiye’nin gözde tatil beldesi Çeşme’de bisiklet tutkunlarını yedinci kez buluşturdu.

Argeus Travel & Events’in Veloturk iş birliğiyle ve Salcano ana sponsorluğunda düzenleyeceği Veloturk Gran Fondo Yarışı; Bugün Çeşme Belediyesi sponsorluğunda, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Bisiklet Federasyonu, İzmir Valiliği, Çeşme Kaymakamlığı’nın destekleriyle düzenleniyor. Tertibe, Toyota Mobility’nin sponsoru olup, Pınar Protein, Actifoam, Shimano ve PT Academy markaları da ürün ve hizmet sponsoru olarak destek vermektedir.

Geçtiğimiz yıl yarış Gran Fondo World Tour® takvimine dahil edildi ve dünya şampiyonalarına katılma puanı kazandı; Yarışmaya ABD, Almanya, Belçika, İngiltere, İran, KKTC, Kazakistan, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Yunanistan ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 12 ülkeden 829 bisikletçi katılacak.

Organizasyon, 4 Kasım Cumartesi günü klasik Velotürk Eğlence Gezisi ile başladı. EXPO alanı cumartesi ve pazar günleri bisiklet tutkunlarını bir araya getiriyor.

 

Kayıt gelirlerinin tamamı Velotürk’ün “Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler” projesine aktarılacak

Arda Türkmen, Sarper Günsal, Berkem Ceylan, Aydın Diricanlı ve Umut His tarafından kurulan Veloturk, ‘Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler’ projesiyle bugüne kadar 3 binden fazla çocuğun bisiklet hayalini gerçekleştirdi ve çözüm ortağı olmaya devam ediyor. bu rüyada.

 

İskenderun Bisiklet Spor Kulübü Velotürk’te hayat bulacak

Şubat ayında meydana gelen Kahramanmaraş depreminden büyük etkilenen Hatay’ın İskenderun Bisiklet Spor Kulübü, 5 sporcusu ile Veloturk Grand Fondo Çeşme by Salcano’da çocuklar için yarışacak. Depremin ilk gününde enkazdan sağ kurtulan Serhat Arıoğlu, kısa parkurda pedal çevirdi.

 

Yarışa Yunanistan’dan bir takım da katılacak.

Çeşme’de düzenlenecek yarışa Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan bir grup da katılıyor. Podilateschiou Bisiklet Takımı’ndan 10 sporcu Veloturk Gran Fondo’da çocuklar için koşuyor.

 

110 kilometrelik Salcano parkurunda 8 kategoride 262 bisikletçi start alacak.

Bugün Çeşme şehir merkezinden başlayan 110 kilometrelik Salcano Pisti Çeşme’ye dönüp sona erecek. Yarış boyunca bisikletçiler toplam 1498 metreye tırmanacak. 110 kilometrelik yarışa 8 kategoride 262 bisikletçi start verdi. Pro kategorisinde 1 bisikletçi yarışıyor.

 

63 kilometrelik Toyota HYBRID pistinde 565 bisikletçi pedal çevirecek

Bisikletçilerin yoğun ilgi gösterdiği 63 kilometrelik kısa yarış Toyota HYBRID Pisti, Çeşme şehir merkezinden saat 08.30’da başlayacak ve 683 metrelik tırmanışın ardından Çeşme şehir merkezinde sona erecek. 16’dan 70’e her yaştan bisiklet tutkunlarını bir araya getiren yarış, kadın ve erkeklerde 11 kategoride düzenleniyor. Paralimpik kategorisinde kısa parkurdaki yarışa Eş Pedal Birliğinden 9 sporcu katılıyor.

63 kilometrelik kısa yarışa 564 bisikletçi start alacak. Paralimpik B kategorisinde 9, Paralimpik C kategorisinde ise 3 bisikletçi kısa parkurda pedal çeviriyor.

 

829 bisikletçinin 763’ü erkek, 66’sı kadın bisikletçiydi.

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından bisiklet tutkunlarının buluşacağı Velotürk Gran Fondo Çeşme by Salcano yarışına kayıt yaptıran 829 bisikletçinin 763’ü erkek, 66’sı kadın bisikletçiydi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habereregli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu