Haber

Polonya Başbakanı Morawiecki: “Yurttaşlarımızın ölümü Rusya’nın suçudur”

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, ülkeye düşen füze nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybettiğini anımsatarak, “Yurttaşlarımızın ölümü, yalnızca Ukrayna’ya saldırmakla kalmayan aynı zamanda bu ülkeyi büyük füze ve insansız hava aracı saldırılarıyla terörize eden Rusya’nın suçudur.” dedi.

???????Morawiecki, dün akşam katıldığı bir televizyon programında, Polonya devletinin kurbanların ailelerine sahip çıkacağını söyledi.

Roket ve balistik uzmanlarının füzeye ait tahlillerini sürdürdüğüne değinen Morawiecki, müttefiklere takviyeleri için teşekkür etti.

Morawiecki, krizi hakikat halde yönettiklerini tabir ederek, bunun ispatlarından birinin de finansal piyasalardaki durum ve Polonya para ünitesinin gücü olduğunu söyledi.

Ülkeye düşen füze nedeniyle 2 vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatan Morawiecki, şöyle devam etti:

“Yurttaşlarımızın ölümü, yalnızca Ukrayna’ya saldırmakla kalmayan, aynı zamanda bu ülkeyi büyük füze ve insansız hava aracı saldırılarıyla terörize eden Rusya’nın suçudur. Silahımız korkuya kapılmak değil, sakin kalmaktır. Savunma kuvvetlerimizi modernize ediyoruz. Yengeç üretimini artırıyoruz. ABD’den modern silahlar satın alıyoruz. Polonya sindirilemez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu