Haber

Şırnak’ta düzenlenen 2. Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi.

– Şırnak’ta düzenlenen 2. Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi

2. Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvasının adı önümüzdeki yıl Cudi-Gabar Cup olacak.

ŞIRNAK – Şırnak’ta düzenlenen ve 7 ülkeden 66 tenisçinin katıldığı 2. Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi.

Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde 2 kapalı ve 4 açık kortta gerçekleştirilen 2. Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi. Türkiye’nin yanı sıra Hindistan, İran, Almanya, İtalya, Fransa ve İngiltere’den 66 sporcunun katıldığı turnuvada, tekler ve çiftler finallerinin ardından galipler kesin galibi oldu. Buna göre tek erkeklerde Erkan Çetin, tek bayanlarda Ayşe Bal birinci oldu. Çift erkeklerde Kerem Genç – Yağız Yıldız, kızlarda Ayşe Bal – Ela Düzovalılar zirvede kendilerine yer buldu.

Şırnak Valisi Osman Alım ve protokol üyeleri final maçlarını izledi. Karşılaşmaların ardından dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Vali Alım, burada yaptığı konuşmada Gabar ve Cudi Dağı’nın artık terörle değil, sporla, petrolle anıldığını söyledi. Bu yıl ikincisini düzenledikleri Cudi Cup’ın adının önümüzdeki yıl Cudi-Gabar Cup olarak değiştirileceğini belirten Vali Bilgin, “Ülkemizin gururu olan Gabar Dağı’nda turnuvanın açılışını birlikte yaptık. Neyse ki artık Şırnak denilince her yöne, her bölgede, her metrekarede neşeler eşlik ediyor “Biz o neşeleri hep birlikte yaşıyoruz ve yaşıyoruz. Özellikle Gabar artık ülkemizin gururu. Gabar artık ülkemizin bağımsızlığının simgesidir” dedi.

“Gelecek yıl turnuvanın adını Cudi-Gabar Kupası olarak koyacağız”

Çok değil ama bir yıl önce Gabar denilince akla sadece terör gelirdi, Vali Bilgin, bugün Gabar denilince Türkiye’nin bağımsızlığı, petrol ve sporun akla geldiğini kaydetti. Tüm güzelliklerin aynı anda geldiğini kaydeden Vali Bilgin, “Bu yıl ikincisini burada düzenlediğimiz International Tennis Cup Turnuvasında geçen yıl adını verdiğimiz bu turnuvanın adını değiştiriyoruz; bu verimliliği ve rahmeti spordaki kardeşlikle buluşturarak ilimizin ve ülkemizin uluslararası arenadaki gücünü artırmaktayız. Çok şükür burada sporcularımız arasında ve sporcularımızla yaptığımız toplantılarda ön plana çıktık. gerek tesis kalitemiz, gerek ilimizin misafirperverliği, ilimizin kültürel tarihi, altyapısının ziyareti vb. misafirlerimizin her şeyden memnun olarak ilimizden ayrılmasından dolayı ayrıca mutluluk duyduğumuzu belirtmek isterim. unsurları” dedi.

Bu organizasyonların kolay olmadığını değerlendiren Vali Bilgin, “Özellikle bu yıl ülkemizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle ve iki seçimin ortasındayken spor alanındaki çalışmalar nedeniyle sadece bu alanda planlamalar yaptık ve özellikle revel kısmı dediğimiz konserler kısmını iptal ettik.Ancak bu kalıcı bir iptal değil.Önümüzdeki dönemde Beytüşşebap Laleş’teki Cudi Festivali, Cudi Dağı’ndaki Judi Festivali ile bu açığı kapatacağız. Silopi’de şenlik, Cizre’de şenlik ve özellikle bu yıl il merkezimizde bu alanda yapacağımız büyük şenlikle inşallah bu konuda halkımız taleplerini karşılar. şahsım, bilim ve devletim adına, bu turnuvanın oluşmasında ete kemiğe bürünmüş emeği olan başta bizden önceki tüm yöneticiler olmak üzere.”

gençlik ve Sporİl Müdürü Abdullah Ayar, çok güzel bir turnuvaya ev sahipliği yaptıklarını ve yeni turnuvalara hazır olduklarını belirterek, “Önümüzdeki hafta 12 üniversitenin katılacağı üniversiteler arası tenis bölge şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. 1-4 Haziran’da.”

haber-altinova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu