Teknoloji

Twitter, ‘X’ Olarak Yeniden Adlandırıldı, Microsoft Edge Tarafından ‘Şüpheli’ Olarak Değerlendirildi

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta Twitter’ın adı resmi olarak ‘X’ olarak değiştirildi. Taşınabilir uygulamalardaki güncellemeleri tam olarak yükleyemeseler de artık hem domaindeki hem de sitedeki görseller tarayıcıda ‘X’ olarak değişti. Ama görünüşe göre Microsoft Edge tarayıcısı X’i tanımıyor.

Chromium tabanlı tarayıcılarda X şüpheli bir irtibat olarak değerlendirildi ve Edge bu tarayıcılardan biridir. Verdiği uyarı açıkçası biraz komik.

“Bu uygulama sizi başka bir uygulama gibi davranmanız için kandırmaya çalışıyor olabilir”

Edge, Twitter’ın X olarak yeniden kaydedilmesi ve simgesinin değişmesiyle ilgili uyarılara atıfta bulunarak bunu potansiyel bir kimlik avı tehdidi olarak selamladı. Bu haber Neowin tarafından paylaşılıyor ve şimdi Edge tarayıcısında böyle bir uyarı ile karşılaşmadığımızı belirtelim.

Uyarı, kullanıcılardan logo değişikliğini incelemelerini ister ve “Bu uygulama sizi farklı bir uygulama olduğuna inandırmaya çalışıyorsa kaldırın” ibaresi yer almaktadır. Bunun X’in kendisinden kaynaklandığını belirtmeliyiz. gerçek bir güvenlik riski değilEdge’in yerleşik kimlik avı önleme özelliğinin tasarlandığı gibi çalışması nedeniyle bir uyarı.

Geçen gün X, Endonezya tarafından +18 içerikli bir site domain sanılarak erişime kapatılmıştır. . Bu kadar ilginç konuların ortaya çıkması Elon Musk’ın kararını sorgulamasına neden olur mu? Ne düşünüyorsun? Lütfen niyetlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu